Měření a Regulace budov

Budovy a průmysl

Topologie systému >>> více

Systém má plochou topologii, což usnadňuje projektování a umožňuje postupné rozšiřování systému bez zbytečných vícenákladů na hardware. Díky použití standardních sběrnic a komunikačních protokolů je snadné zaintegrovat cizí otevřené zařízení na libovolné úrovni. Webový přístup je možný již na úrovni procesních podstanic.


Grafická centrála

Prostředí RcWare Vision podporuje jak vizualizaci technologických schémat, tak přehledný tabulkový přístup k procesním hodnotám. Zajišťuje vyhodnocování a směrování alarmů, ukládání historických dat a další možnosti komunikace se systémem Domat Control System i s dalšími řídicími a regulačními systémy.


Procesní stanice

Jádrem řídicího systému jsou procesní stanice Domat Control System s runtime RcWare SoftPLC, volně programovatelnou PLC / DDC aplikací s bloky univerzálními i specifickými pro VVK. Podstanice s dotykovou obrazovkou se ovládají pomocí grafického rozhraní. Pracují na platformách Windows CE, Windows XP Embedded, Linux i pod vlastním operačním systémem, podle nároků na aplikaci a komunikačních požadavků. Regulátory jednotlivých místností jsou určené primárně pro řízení topení a chlazení s možnou návazností na ostatní technologie prostoru (osvětlení, žaluzie, okna, přítomnost). Mohou buď pracovat autonomně, nebo být připojeny na primární regulátor Domat, vizualizaci, jiný řídící systém komunikací ModBus nebo ethernetovým rozhraním do internetu/intranetu.


Regulace jednotlivých místností

Designová řada komunikativních pokojových regulátorů a ovladačů přináší do řízení místností jiný rozměr. Velký LCD displej (60 x 60 mm) umožňuje čtení aktuální teploty a stavu zařízení ze vzdálenosti až pěti metrů, otočný ovladač kombinovaný s tlačítkem usnadňuje běžné ovládání, jako je korekce teploty a změna provozního módu, ale dovoluje i ovládání v několika úrovních, včetně nastavení týdenního časového programu u pokojových regulátorů.


Vstupně výstupní moduly

Vstupní a výstupní moduly Domat Control System představují standardizované rozhraní mezi řídicím systémem a technologií. Lze je využít jak pro řízení a regulaci, tak pro sběr dat v měřicích systémech. V sortimentu jsou standardní moduly (4/8 DO, 8 DI, 8 AI, 8 AO, čítače) i kompaktní moduly se skladbou I/O optimální pro zařízení VVK.


Zpět